Golemův šém

Antioxidanty

Co to jsou antioxidanty? Jsou to přirozeně se vyskytující látky, které neutralizují aktivitu škodlivých volných radikálů v těle, čímž zabrańují OXIDACI. Pokud by k neutralizaci volných radikálů nedocházelo, mohly by způsobit škody v našich buňkách a DNA, čímž by se změnila struktura a funkce různých částí buňky. OXIDACE TĚLA JE HLAVNÍ PŘÍČINOU STÁRNUTÍ. Prevence nebo její zvrácení (oxidace) oddaluje stárnutí a omlazuje a současně preventivně působí proti srdečnímu onemocnění a infarktu.

Volné radikály jsou vedlejším produktem metabolických procesů buňky, při kterých se vytváří energie. Jsou to nestabilní molekuly, které obsahují lichý počet elektronů a snaží se znovu dosáhnout párového stavu. Při této činnosti spouštějí celou řadu oxidačních procesů a napadají stabilní chemické látky, tzn., že nahromaděné volné radikály nahrazují své elektrony z buněk přilehlých tkání a v tomto důsledku poškozují buňky.

Lidské tělo je od přírody uspořádáno žít až 130 let. Pokud zajistíme pravidelný přísun antioxidantů, zabráníme tím rychlému stárnutí organismu, protože antioxidanty absorbují škodlivé volné radikály.

ANTIOXIDANTY