Golemův šém

Golemův šém

Malý Golem

Podle pověsti zapomněl o jednom Šabatu rabi Löw golemovi vyjmout Šém a odešel na bohoslužbu do synagogy. V golemovi se začala hromadit energie, která nemohla být vyčerpána žádnou prací. Následkem toho golem propadl zuřivému běsnění a ničil vše kolem sebe. Až přivolaný rabi Löw jej zastavil a vyjmul mu Šém. Po této strašlivé zkušenosti již rabi nikdy golema neoživil. Jeho tělo uschoval na neznámém místě. O osudu Šému není nic známo.


V každém případě se golem stal nedílnou součástí pražského genia loci a našel své místo i v mnohých literárních i filmových adaptacích. Součástí „zdomácnění“ golema  v pražské kultuře je i výroba čokoládových Golemových šémů. Jejich jedinečné složení opřené o tajnou pražskou recepturu přináší kromě lahodné chuti i povzbuzující účinek, evokující vzpomínku na tajuplný pergamen, jenž vložen golemovi do úst probouzel k životu mohutnou sílu.


Golémův šém nám tak nabízí KOUZLO, zažít výjimečný pocit téměř magického zážitku, a poskytne krátký oddech od každodenního stresu a starostí. Konzumací čokolády dochází v mozku k vzestupu hladiny serotoninu, který je pokládán za hormon štěstí.


Součástí každého balení je i reprodukce jednoho portrétu ze souboru miniatur dobových osobností spojených s rudolfínským dvorem z dílny mistra Ulricha. Zákazník si tak může kromě chuťového zážitku časem vybudovat svoji vlastní galerii osobností rudolfínské Prahy. 

12